Teamgeest

Op donderdag 9 maart speelde ons team uit tegen Veenendaal. John Molenaar was verhinderd; voor hem speelde Wim Gielen. De teamspirit van onze vorige uitwedstrijd was ook deze avond weer van groot belang. Regelmatig liepen onze spelers langs de borden om de standen van hun teamgenoten te beoordelen.

Omstreeks 21.30 had Arno aan bord 7 de dame van zijn tegenstander gevangen in rui voor 2 stukken. Tevens had Michel aan bord 5 na een prachtig loperoffer zeer ruim materiaalvoordeel verkregen. Dit in ogenschouw genomen kwamen Leo aan bord 2; Jo aan bord 8; Ronald aan bord 6 en Wopke aan bord 1 remise overeen in minimaal gelijkwaardige stellingen.

Mijn tegenstander had herhaling van zetten kunnen forceren, maar gezien bovenstaande ging hij op winst spelen. Ik kwam steeds beter te staan en won met een onafwendbaar mat door een pion. Arno en Michel verzilverden vervolgens hun stelling naar winst. Het was dus al 5-2 voor ons.

Wim aan bord 3 had een pion veroverd en probeerde nog te winnen, maar mede door lopers van ongelijke kleur moest hij in remise berusten. Einduitslag 5,5 2,5 voor ons, wederom zonder nederlaag en dus nog volop in de race voor het kampioenschap.

Ton Thijssen