PION 3 tegen SMB 3

De lezer heeft wel even moeten wachten op dit verslagje. En dat heeft zijn reden. Uw verslaggever kwam pas heel laat te bed, niet alleen om de gebeurtenissen van deze avond te verwerken, maar ook omdat deze uitwedstrijd iedereen ver na middernacht weer thuis bracht. Captain Herman kwam op het idee om het complete team behalve Paul van huis af te halen. En terug te bezorgen. En passant kon hij het team van de nodige adviezen voorzien. Zoals niet meer noteren bij tijdnood, remise aanbieden e.d.

Het maken van een verslag heeft mij al een paar punten gekost en ziet er daarom nu an-ders uit. De wedstrijd werd bijzonder fraai georganiseerd door de Edese SC in het kader van een gezamenlijke slotavond. Hen zij de promotie dan ook erg gegund!

Ons team moest traditioneel proberen niet te degraderen. Een gelijkspel of kleine neder-laag tegen het onderaan staande SMB3 zou daartoe volstaan. Na een uurtje ging ik eens kijken en sombere wolkjes hingen boven ons team. Drie spelers stonden gelijk of iets beter, de rest stond slecht(er). Aangezien ik de handen vol had aan mijn eigen partij moet een nauwkeurige verslaggeving hier ontbreken. Wat ik wel zag in bordvolgorde : Rowdy verloor na een beter middenspel. Onze topscorer Pieter Thissen –van ver gehaald- stelde niet teleur en versloeg de hoogbejaarde Geurt Gijssen, ooit ook een sterk speler.

Herman verwisselde een zet en kwam er niet meer aan te pas. Jacques de Jong, iemand die nooit verliest, deed dat nu wel. Geen idee hoe dat kwam. Pauls’ koning stond er behoorlijk bloot bij, maar toch niet zo dat die voor schut ging ö - ö . Bij Tim werd naar mijn mening het evenwicht nooit ernstig verbroken al was onze man de enige met winstkansen ö - ö .

Dat kon ook van mijn partij worden gezegd, maar pas in een bijna letterlijk adembenemend tijdnoodduel drong mijn koning de witte stelling binnen en forceerde daar de beslissende fout. Het complete team heeg hier in mijn nek want mijn punt leek nodig. René wist een mindere stelling naar een remise om te bouwen. Knap!

Rinus Balkenende